Alışveriş Yaparken Para Kazanmanın Yolları

Tabiki siz alışveriş yaptınız diye kimse size para vermiyor fakat aşağıdaki kriterleri uygularsak çok daha karlı bir alışveriş gerçekleştirmiş olacağız.

  1. Doğru yer
  2. Doğru zaman
  3. Doğru ürün

Peki ya hangisi ?

380766_10151032776407486_1734710651_n Doğru ürün tercih edilmediğinde bu karikatürdeki gibi uzun bir faturayla eve dönebiliriz.

Bizler mağazalara girdiğimizde potansiyel alıcı konumuna geçeriz.Satın almaya meyilli hale geliriz ve eğer bizimle ilgilenen olursa bir ürün alırız.

Karlı bir alışveriş yapmanız için evreleri 2 ye ayırıyorum

  • Alışverişe ön hazırlık
  • Alışveriş anındaki tavrınız

Ön Hazırlık: Almayı düşündüğünüz ürün ile ilgili mutlaka fiyat kıyaslaması yapın.En az 2 farklı yere bakmadan ürün almayın.

Ürün almayı planladığınız mağaza ile ilgili banka kampanyalarını iyi araştırın.Size bonus kazandıracak olan banka kartlarını mutlaka değerlendirin.

Bazı mağazalarda etiket fiyatları geçerliyken, bazı mağazalarda indirim yapmak mümkündür. Fakat şunu unutmayın ki bir çok elektronik mağaza içerisinde rakip mağazanın fiyatını söyleyerek özel fiyat talep edebilirsiniz. Böylelikle mağaza yöneticisi sizin için istediğiniz üründe özel fiyat talep ederek size uygunluk sağlayacaktır. ( benim söylediğimi söylemeyin 🙂 )

Etiket fiyatından kolaylıkla pazarlık yapabileceğiniz kurumsal olmayan mağazalarda ise, ilk dikkat etmeniz gereken şey ” ilk olarak yöneleceğiniz ürün, almayı düşündüğünüz ürün ” olmamalı ! Çünkü satıcı sizin o ürünü gerçekten istediğinizi hissederse fiyatta esneme yapmayacaktır.

DOKUNMAYIN

Satın almayı düşündüğünüz ürüne çok fazla temas etmeyin. Şimdi cep telefonu aldığınızı hayal edin siz o telefonu elinizden düşürmez, içinizdeki heyecanı yüzünüz ile satıcıya gösterirseniz size esneme yapmayacaktır.

Sağ gösterip sol vurun

Asıl ilgilendiğiniz ürünün yanında mutlaka farklı birkaç ürünle daha ilgilenin. Onlarla ilgili sorular sorun, o ürünlere daha fazla dokunup daha yakın durun.Bu diğer ürünler için ufak ufak  pazarlık için satıcıyı yoklayın ve size yaptığı uygunluk seviyesini gördükten sonra ani bir şekilde Asıl ilgilendiğiniz cihaza geçip uygunluk istemeye kaldığınız yerden başlayın.Böylelikle maça 1-0 önde çıkmış oluyorsunuz. 🙂

Size mümkün olduğunda karlı alışveriş yapabilmeniz için aklıma gelen püf noktaları anlatmaya çalıştım. Amacım kimsenin ekmeğine mani olmak değil, hep satış eğitimlerinin verildiği sistemde, birde iyi bir müşteri olmak için gerekli eğitimi vermek istedim umarım faydalı olmuşumdur. Birde tüm bunların yanında alışveriş yaptığınız işletmeden güler yüzle ayrılın ki bir sonraki ziyaretinizde size daha fazla yardımcı olsunlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s